Cricket Fixtures across the club are outlined below. Please be advised that these are subject to change closer to the time due to availability and weather conditions

For a list of match results and updated league tables visit the Northern Cricket Union website

1st XI Team

Sat 28 April - Armagh  (H)

Sat 05 May - CSNI  (H)

Sat 19 May - Malahide  (A)

Sat 26 May - Holywood  (A)

Sat 02 June - North Down  (H)

Sat 16 June - Instonians  (H)

Sat 23 June - CIYMS  (A)

Sat 30 June - Carrick  (H)

Sat 07 July - Waringstown  (A)

Sat 14 July - CSNI  (A)

Sat 21 July - Armagh  (A)

Sat 28 July - North Down  (A)

Sat 04 Aug - Instonians  (A)

Sat 11 Aug - CIYMS  (H)

Sat 18 Aug - Waringstown  (H)

Sat 25 Aug - Carrick  (A)

2nd XI Team

Sat 05 May - CSNI II    (A)

Sun 13 May - Waringstown III (H)

Sat 19 May - Lisburn II   (A)

Sat 02 June - Lisburn II (H)

Sun 10 June - Eglinton II (H)

Sat 16 June - Instonians II (A)

Sat 23 June - CIYMS II (H)

Sat 30 June - Carrick II (A)

Sat 07 July - Waringstown II (H)

Sun 08 July - Lisburn II (H)

Sat 14 July - CSNI (H)

Sat 28 July - Waringstown III (A)

Sat 04 Aug - Instonians II (H)

Sat 11 Aug - CIYMS II (A)

Sat 18 Aug - Waringstown II (A)

Sat 25 Aug - Carrick (H)

3rd XI Team

Sat 28 April - Instonians III   (A)

Sun 13 May - Cregagh II (H)

Sat 26 May - Woodvale II  (H)

Sat 02 June - Laurelvale II (A)

Sun 03 June - Saintfield II (A)

Sat 16 June - Cregagh II (A)

Sun 24 June - Instonians III (H)

Sat 30 June - Holywood II (H)

Sat 07 July - Saintfield II (H)

Sat 14 July - Downpatrick II (A)

Sat 21 July - Laurelvale II (H)

Sat 28 July - Derriaghy II (H)

Sun 05 Aug - Downpatrick II (H)

Sat 11 Aug - Holywood II (A)

Sat 18 Aug - Derriaghy II (A)

 

4th XI Team

Sat 05 May - Woodvale III  (H)

Sun 06 May - Woodvale IV (A)

Sat 19 May - Armagh III   (A)

Sat 26 May - Woodvale IV  (H)

Sun 03 June - Bangor III (A)

Sat 09 June - CSNI IV (H)

Sun 17 June - Woodvale III (H)

Sat 30 June - Ballymena III (A)

Sat 07 July - Lisburn III (A)

Sun 08 July - CSNI IV (A)

Sat 21 July - Armagh III (H)

Sat 28 July - Woodvale III (A)

Sat 04 Aug - Ballymena III (H)

Sat 11 Aug - Lisburn III (H)

Sat 01 Sept - Bangor III (H)

5th XI Team

Sat 05 May - Larne II  (H)

Sun 13 May - CIYMS IV (A)

Sat 19 May - Victoria II  (A)

Sat 26 May - Laurelvale III (A)

Sun 27 May - Templepatrick III (A)

Sat 02 June - TBD - Cup  (A)

Sat 09 June - Victoria II (H)

Sun 10 June - Muckamore VI (A)

Sat 23 June - Saintfield III (H)

Sat 30 June - Laurevale III (H)

Sun 08 July - Muckamore VI (H)

Sat 14 July - Larne II (A)

Sat 11 Aug - Saintfield III (A)

Sun 12 Aug - CIYMS IV  (H)

Sat 25 Aug - Templepatrick III (H)

6th XI Team

Sat 28 April - Laurelvale III  (H)

Sun 29 April - Templepatrick III (H)

Sun 20 May - Templepatrick III  (A)

Sun 27 May - Saintfield III  (A)

Sat 02 June - Victoria II (H)

Sun 10 June - Muckamore V (H)

Sun 17 June - CIYMS IV (A)

Sun 24 June - CIYMS IV (H)

Sun 08 July - Muckamore V (A)

Sat 21 July - Laurelvale III (A)

Sun 22 July - Saintfield III  (H)

Sat 28 July - Larne II  (H)

Sun 12 Aug - Larne II  (A)

Sat 25 Aug - Victoria II (H)

Sat 01 Sept - Victoria II (A)

Ladies XI

Sun 29 Apr - CSNI  (H)

Sun 20 May - Lurgan (A)

Sun 27 May - North Down  (H)

Sun 17 June - North Down  (A)

Sun 29 July - Lurgan (H)

Sun 12 Aug - CSNI (A)

Sun 19 Aug - Waringstown (A)

Sun 26 Aug - Waringstown  (H)

Cup (TBD) - North Down (H)

 

Midweek A

Wed 23 May - Botanic  (A)

Wed 30 May - PSNI (A)

Wed 06 June - Waringstown (H)

Wed 13 June - Cooke Collegians (A)

Wed 20 June - Armagh (H)

Wed 27 June - Instonians (H)

 

Midweek B

Wed 23 May - Grovenor  (A)

Wed 30 May - All State (H)

Wed 06 June - CSNI (A)

Wed 13 June - Carrick (A)

Wed 20 June - Cliftonville Academy (H)